UFL İlk Oynanış Videosunu Yayınladı

Sıradaki içerik:

UFL İlk Oynanış Videosunu Yayınladı

e
sv

Apex Legends, Yeni Bir Oyun Modu ile Yeni Karakterini Tanıttı

2018 okunma — 01 Şubat 2022 20:00
avatar

Yusuf Kelebek

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apex Legends, yeni sezonda oyuncularla buluşacak olan sınırlı süreli bir oyun modu olan Control ve yeni karakteri Mad Maggies’i tanıttı, gelin birlikte yeni oyun modu ve karakteri inceleyelim.


Apex Legends Yeni Karakteri: Mad Maggies

Apex Legends’ın 8 Şubat’ta gelecek yeni sezonu ile birlikte yeni bir karakter aramızda katılacak, Mad Maggies yıkım gücü oldukça yüksek bir karakter olduğu yeteneklerinden belli oluyor.

apex legends, yeni bir oyun modu ile yeni karakterini tanıttı

Mad Maggies’in Yetenekleri

Mad Maggies’in yetenekleri pozisyon almış düşmanlara karşı büyük avantajlar sağlamanıza yardımcı olacak gibi duruyor, gelin üç yeteneğine birlikte bakalım.

Pasif Yeteneği: Warlord’s Ire

Mad Maggies pasifi ile iki ayrı yetenek kazanır bunlardan ilki düşmanlara hasar verdiğinde onları geçici olarak vurgular ve böylelikle düşmanın nereye gittiğini görebilirsiniz diğer yeteneği ise pompalı tüfek kullandığınız takdirde size ekstra hareket hızı bonusu verecektir.

Taktik Yeteneği: Riot Drill

Bu yetenek düşmanların saklandığı engelleri delip geçerek arkasında saklanan rakipleri yakar.

Ulti Yeteneği: Wrecking Ball

Mad Maggies’in bu yeteneği sayesinde düşmanlara sekerek giden bir bomba atarak onları savurabilirsiniz, ayrıca bu bomba hız artışı sağlayacak platformları serbest bırakacak ve düşmanla aranızdaki mesafeyi kapatmanıza olanak sağlayacaktır.

Değerlendirme yapacak olursam..

Mad Maggies yerleşik pozisyonda savunma yapan ya da iyileşmeye çalışan rakiplere güzel bir yıkım getirerek onları oldukça rahatsız edecek gibi duruyor. Pasifi sayesinde pompalı tüfekten gelecek hareket hızı ve ulti yeteneğinden alacağı hareket hızı bonusu ile düşmanlarla aranızdaki mesafeyi oldukça hızlı kapatarak pompalı tüfekle yakın mesafeden iyi işler çıkarılabileceğini düşünüyorum.


Apex Legends Sınırlı Süreli Oyun Modu: Control

Apex Legends’in 8 Şubat’ta gelecek yeni sezonu Defiance ile birlikte bizlerle buluşacak olan bu mod 9 kişilik takımlardan oluşacak ve buradaki görevimiz Outlands haritasındaki kontrol noktalarını ele geçirerek kontrol puanlarını toplamak olacak, Control aslında bizlere hiç yabancı değil, senelerdir sevilerek oynanan birçok oyunda bulunan bir mod ve Apex Legends’te bu modu oynamak bir hayli keyifli olacak gibi duruyor.

apex legends, yeni bir oyun modu ile yeni karakterini tanıttı

Control’de oyunu kazanan nasıl belirlenecek?

Burada takım olarak amacımız belirli bölgeleri elde tutarak en yüksek puana sahip olmak, takımınız bir bölgeye sahipse bu bölgenin takımınızda bulunduğu her saniye puan kazanacaksınız ve 1250 puana ulaştığınız takdirde oyunu kazanmış olacaksınız.  Ayrıca bir bölgeyi ele geçirdiğinizde tek sefere mahsus bir zamanlayıcı aktif olacak, bu zamanlayıcı bitene kadar bölgeyi elinizde tutarsanız takımınız ekstra  puan ödülü kazanacak.

Ölürsek ne olacak?

Control’de öldüğünüzde her şeyin sonu olmayacak, bir süre sonra tekrar doğarak savaş alanına geri dönüp takımınız için savaşmaya devam edeceksiniz, hatta öldüğünüz zamanlarda ekipmanlarınızı değiştirerek taktik değişikliğine gitmek sizin için fırsat olacak.

Ölümün cezası yok mu?

Tabii ki var, takımınızın ölü olduğu süre boyunca eksik savaşacağının yanı sıra yaşadığınız süre boyunca topladığınız kişisel avantajları da kaybedeceksiniz.

Airdrop burada da var!

Apex Legends’in Control modunda içerisinde güçlü silahlar barından airdroplar olacak, eğer ele geçirebilirseniz ve bu airdroplardan çıkan silahların cephanesini ekonomik kullanabilirseniz savaşlarda büyük bir güç avantajı elde etmiş olacaksınız.

Üç bölgeyi aynı anda tutarsanız..

Control modunda takımınız üç bölgeyi aynı anda ele geçirirse bir Lockout sayacı başlar, eğer bu süre içerisinde bölgeleri savunabilirseniz puan sınırına ulaşmanıza gerek kalmada oyunu kazanmış olacaksınız fakat eğer bir bölgeyi kaptırırsanız bu süre duracaktır.

Kişisel skor

Control modunda oyunda yaptığınız eylemler (bölge ele geçirme, düşman öldürme, takıma yardım etme) kişisel skorunuzu arttıracaktır, kişisel skorunuz arttıkça mavi mor ve altın kademelerine yükseleceksiniz her kademe yükseldiğinde silahınız ve oynadığınız karakterin yeteneği güçlenecek. Kişisel skorunuz öldüğünüzde sıfırlanır ve yeniden doğduğunuzda kazandığınız yetenek gücü ve silah avantajını kaybetmiş olursunuz. Oyunun en iyi oyuncusunu seçerken bir oyuncunun yaptığı en yüksek kişisel skor baz alınır yani öldüğünde de kazandığı en yüksek puanı geçebilen olmazsa bu oyuncu oyun sonunda puan sıralamasında lider olur.


Apex Legends, Yeni Bir Oyun Modu ile Yeni Karakterini Tanıttı isimli haberimizin sonuna geldik!

Yazımızda Apex Legends’in 8 Şubat’ta gelecek yeni sezonu Defiance ile birlikte oyuncularla buluşacak yeni karakteri Mad Maggies ve sınırlı süreli oynanabilecek olan oyun modu Control’e değindik. Yazımızla ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmından bildirebilir, farklı bir konuda bize ulaşmak için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.