Lost Ark Sınıfları

Sıradaki içerik:

Lost Ark Sınıfları

e
sv

Farming Simulator 2022 Tavsiyeleri

2125 okunma — 01 Ocak 2022 20:00
avatar

Mustafa Ulaş

 • e 3

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 2

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

farming simulator 2022 beyaz alan sorunu

Farming Simulator serisinin yeni oyunu Farming Simulator 2022 için yazı serimizin ilkine hoş geldiniz. Farming Simulator 2022 tavsiyeleri isimli yazımızda oyuna yeni başlayanlar için oyunda karşılaşabilecekleri sorunları ve çözümlerini paylaşmak, oyunu ilk defa oynayanlar için tavsiyelerde bulunmak ve oyun hakkında bilgi vermek için bu bölümü hazırladık.


Oyun Oynarken Yapılan Hatalar ve Çözümleri

Yanlış veya Eksik Ekipman Seçimi

Oyuna başlangıçta yapılan hataların başında ekipmanların yanlış veya eksik seçilmesi geliyor. Yanlış seçilen ekipmanları satın almak ve ardından satmak veya boşta bekletmek oyuna yeni başlayanlar için başlangıçta ekonomik zorluk yaratıyor.

 ÇÖZÜM:

Başlangıçta ekipman satın almadan ekipman bilgilerine bakarak hangi işler için kullanıldığını ve ne sıklıkla kullanacağınızı değerlendirerek satın alabilirsiniz. Örneğin:

Biçerdöver bıçakları her ürünü hasat edemez kesiciler kısmında satın alabildiğimiz kesiciler satın alırken de görebileceğimiz ürünleri hasat eder. Mibzerle ekilebilen çim, kesicilerle hasat edilemeyen ürünlere örnektir yine mısırda bu kesicilerle hasat edilemez. Mısır ve çim hasat etmek için hayvanlara besin olarak kullanabileceğiniz veya satabileceğiniz silaj yapımında kullanan araçlardan veya aletlerden satın almanız gerekir. Ayrıca mısırı kuru olarak da hasat edebilirsiniz. Mısırınızı biçerdöverinize takabildiğiniz mısır kesicilerle hasat edebilirsiniz. Bu kesicileri satın alırken dikkat edilmesi gereken şey kesiciyi seçtiğinizde C ye basarak kombinasyonlar kısmından hangi biçerdöverle uyumlu olduğuna bakmak; biçerdöverinizle uyumsuz bir kesici almanız durumunda takılmayacaktır. Bu da kısa süreli bir hayal kırıklığı oluşturabilir bizden söylemesi.  😀

Zaman Akışını Hızlı veya Yavaş Ayarlamak

Belki de oyunda değiştirmeye en çok başvuracağınız ayar bu bölüm olacak. Oyun hızını x120 seviyesinde kullanmak oyunun başlangıcında bile olsanız işlerin yetişmemesine sebep olacaktır. Bunun için x120’yi ekim, hasat gibi işler yapamadığınız aylarda kullanabilirsiniz. Oyun içinde hızı düşürmeniz gereken zamanlar da olacak oyun içindeki her ürünün ekim zamanı var ve bu süreç hasat yapılan başka bir ürünle aynı aya denk gelebiliyor ve aynı ay içerisinde hasat, toprak havalandırma ve ekim işleri zaman alabiliyor ve ürünün ekilmesi gereken ay geçebiliyor. Bu durumda kalmamak için hasat işlemi başladığında zaman akışını Gerçek Zamanlı şekilde ayarlamak hasat, havalandırma ve ekim işlerinize de yetecek vakti verecektir.

farming simulator 2022 tavsiyeleri zaman akışı hızı ayarı

farming simulator 2022 tavsiyeleri zaman akışı hızı ayarı

Ürünleri Yanlış Zamanda ve Yanlış Yere Satmak

Farming Simulator 2022 tavsiyeleri yazımızda değinmek istediğimiz bir diğer konu ürün satışı, hasat ettiğimiz ürünleri yanlış yerlere ve yanlış zamanda satmak hatırı sayılır bir gelir kaybına sebep oluyor. Hangi ürünün nerede daha yüksek fiyattan işlem gördüğünü görmek için oyun menüsünden Grafik bölümüne girerek en yüksek fiyatı veren yere götürebilirsiniz. Ayrıca ürün fiyatını gördüğünüz kısımda SPACE tuşuna bastığınızda ürünün ayları içerisindeki fiyat dalgalanmalarını görebilirsiniz. Bu aylara göre hareket ettiğiniz de ürünün hasat mevsiminden çok daha yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Beyin bedava.  ;D

farming simulator 2022 tavsiyeleri ürün alış fiyatları

farming simulator 2022 tavsiyeleri ürün satış dönemleri


Oyuna Yeni Başlayanlar için Tavsiyeler

Traktör ve Araç Seçimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Farming Simulator 2022 tavsiyeleri isimli yazımda bir diğer değinmek istediğim konuda oyun içerisindeki en çok merak edilen şeylerden biri olan en iyi traktör hangisi; hemen hemen her markanın çok güçlü traktörleri olsa da en güçlü traktörler New Holland, Fendt, John Deere ve Versatile markalarındadır. Küçük, Orta ve Büyük başlığı altında toplanmış üç gruptan ilk olarak tercih etmeniz gereken büyük traktör grubundan bir traktör olması lazım en yüksek beygirlerden ziyade (250-300hp) bandında bir traktör rahatlıkla işinizi görecektir. Bu traktörleri satın alırken marka havuzu geniş olacağı için arasında seçim yapmak sizin zevk ve isteklerinize kalıyor zira her traktör size gücü oranında verim sağlayacaktır.  Başlangıçta kullanmak mantıksız olacağı için büyük traktör sınıflarındaki diğer traktörleri ilerleyen süreçte satın almak daha iyi olacaktır.

farming simulator 2022 tavsiyeleri en güçlü traktörler

Aynı şekilde biçerdöver seçerken de dikkat edilmesi gereken husus güç ve uyumlu bıçaklarla yapabileceğiniz iş, verim göz önünde bulundurulduğunda biçerdöverinize takabileceğiniz bıçakların büyüklüğü tek seferde hasat edebileceğiniz alanı belirlediği için büyük tarlalarda size hayli zaman kazandıracaktır. Ayrıca biçerdöverinize takabileceğiniz bıçakları satın alma kısmından biçerdöverinizi seçtiğinizde çıkan kombinasyonlar kısmından görebilirsiniz.

farming simulator 2022 tavsiyeleri biçedöver eklenti kombinasyonları

Yardımcı Alet Seçimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Farming Simulator 2022 tavsiyeleri yazımızın diğer konusu yardımcı alet seçimi, oyun içindeki aletleri iyi yönetmek oyundan alınan keyif açısından çok önemli örneğin;

Tarlaları havalandırmak için sürekli saban kullanmak; sabanın kullanmasının zorluğu ve işleyebildiği alan küçük olmasından dolayı oyundan sıkılmanıza sebep olabilir. Buna sebebiyet vermemek için oyuna başlangıçta saban yerine pulluk almak çok daha verimli olacaktır.

Römork Seçimi sırasında fiyatı uygun olması sebebiyle çok yüksek tonaj taşıma kapasitesi olanlar her ne kadar iyi olsa da başlangıçta işinizi görebilecek seviyede bir römork almanız diğer araçlar için ayıracağınız bütçeye fayda sağlayacaktır.  Bu römorkları satın alabilirsiniz.

farming simulator 2022 tavsiyeleri alınabilecek römorklar

Nasıl Daha Fazla Gelir Elde Ederim?

Farming Simulator 2022 tavsiyeleri yazımızda değinmek istediğimiz bir diğer konu maddiyat, şüphesiz oyunu keyifli kılan durumlardan biri de daha iyi araçlara sahip olmak; bunun yolu da oyun içinde para biriktirmekten geçiyor. Peki nasıl daha iyi para biriktiririz:

Görev Kontratlarını Tamamlamak

Oyundaki en kolay para kazanma yöntemlerinden biri (hile değil tabi ki de :D) iş kontratlarını tamamlamak. Menüye geldiğiniz de karşınıza çıkan seçeneklerden sağa sola doğru diğer tarla sahiplerinin işlerinin yapılması için koyduğu ilanları görürsünüz. Bu ilanlar içerisinde gübreleme ve Spreyleme işlemleri sprey ile yapıldığından kolay ve geliri yüksek işlemlerdir. Böylece istediğiniz ekipmanları almak için büyük bir fırsat yakalamış oluyorsunuz.

farming simulator 2022 tavsiyeleri kontratlar bölümü

farming_simulator_2022_tavsiyeleri_sprey_ile_gubreleme

farming_simulator_2022_tavsiyeleri_sprey_ile_gubreleme_2

NOT: Farming Simulator 2022 tavsiyeleri isimli yazımda  söylemek istediğim ek bir konu da oyundaki ekipmanlara ulaşmanın bir diğer yolu olan ikinci el bölümü. Sıfır fiyatı çok yüksek olan ürünler kullanılmış olarak ikinci el sayfasına düşer. Bu bölümleri sürekli takip etmek istediğiniz bir ürün olması durumda ederi çok uygun fiyata alabilirsiniz. Bu bölüme ulaşmak ‘’P’’ ye basıp kısayoldan market bölümüne ulaştıktan [%] sembolüne tıklayarak ikinci el ekipmanlara ulaşabilirsiniz. Bu bölümde ekipmanın fiyatının sıfırına oranla ne kadar indirime girdiğini görebilirsiniz. Tabi ürünlerin hasar oranı bazen artmış olabiliyor fakat bunları cüzi miktarlara tamir ettirebilirsiniz.

farming simulator 2022 tavsiyeleri ikinci el bölümü

Pamuk Yetiştirmek ve İşlemek 

Oyundaki ürünler içerisinde getirisi en iyi olan ürünlerden birisi şüphesiz pamuk. Yetiştirmesi diğer ürünlerden farklı olmasa da hasat sırasında diğerlerine nazaran biçerdöverlerinin küçük mesafeleri hasat etmesinden kaynaklı süre birazda olsa uzuyor ama bu,  pamuktaki iyi satış fiyatları ve verimiyle beklemeye değiyor.

Ayrıca pamuğu işlemek için fabrikalar kurarak kazancı katlayabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken bir kumaş fabrikası:

Hasat ettiğimiz pamukları bu fabrikalara getirerek yetiştirdiğimiz pamuklardan kumaş üretebilirsiniz.

Kumaş fabrikasından elde ettiğimiz kumaşları satmak iyi bir gelir getirecektir fakat asıl gelir artışı; bu kumaşları bir kıyafet fabrikası kurarak, kıyafet üretiminde kullanmaktan geçiyor. Öyle ki ürettiğimiz kumaşları kıyafet fabrikasında işleyerek kıyafet üretmek hatırı sayılır bir gelir artışının yanı sıra oyunda çok keyifli bir uğraş bölümü oluşturuyor.

Hayvancılık

Oyunda hem zaman geçirirken keyif alacağınız hem de sürekli gelir elde edeceğiniz bir diğer bölüm ise hayvanlar. Hayvanlar için gerekli alanları oluşturup beslemeye başladığınız da iyi bir gelir kaynağı oluşturmuş olacaksınız.

farming simulator 2022 tavsiyeleri hayvanlar 2

farming simulator 2022 tavsiyeleri hayvanlar


Farming Simulator 2022 Tavsiyeleri Yazımızın Sonuna Geldik!

Farming Simulator 2022 tavsiyeleri isimli yazımız burada bitiyor, zamanla yazımızı güncellemeye devam edeceğiz. Farming Simulator 2022’ye henüz sahip değilseniz ve oynamak istiyorsanız Steam sayfası için buraya Epic Games sayfası için buraya tıklayarak oyunu satın alabilirsiniz.

Sizde bu oyunla alakalı eklememizi istediğiniz bilgi varsa, hatalı olduğumuzu düşündüğünüz bir kısım varsa, görüş ve önerilerini paylaşmak istiyorsanız ya da herhangi bir konuda bizimle iletişime geçmek istiyorsanız iletişim sayfamızı kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.