Valorant’a Gelecek Türk Ajanın Detayları Sızdı

Sıradaki içerik:

Valorant’a Gelecek Türk Ajanın Detayları Sızdı

e
sv

Harika Bir Strateji Oyunu Geliyor: Manor Lords

1468 okunma — 09 Ekim 2022 12:16
avatar

Yusuf Kelebek

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

harika bir strateji oyunu geliyor manor lords

Steam Next Fest festivalleri kapsamında 3-10 Ekim 2022 tarihlerinde birçok oyunun demo versiyonu bizlerle buluştu. Bu oyunlarda en fazla dikkat çeken bir tanesi de Manor Lords oldu. Bizim gibi Manor Lords’un demo versiyonunu oynayan birçok oyuncunun da yorumlarına bakacak olursak harika bir strateji oyunu geliyor diyebiliriz.

Manor Lords bizleri gerçek zamanlı strateji unsurlarına sahip bir şehir kurma oyunu olarak karşılıyor. Aynı zamanda kaynak yönetimi, diplomasi, savaş ve ticaret unsurlarını güzel bir biçimle harmanlayarak bu alanda oldukça iddialı olduğunu tüm detaylarıyla demo versiyonunda bile gösteriyor.

Manor Lords’ta Göreceğimiz Bazı Özellikler


Zaman Hızlandırma ve Duraklatma

harika bir strateji oyunu geliyor: manor lords

Manor Lords’ta birçok strateji oyununda bulunan zamanı hızlandırma sistemi mevcuttur. Yani yapmanız gereken işleri tamamladınız ve beklemeniz gerekiyorsa zamanı hızlandırarak kendi zamanınızdan tasarruf edebilirsiniz. Tabii ki bunun en büyük avantajı okumanız gereken bir bildirim varsa ya da bir yol haritası planlamanız gerekiyorsa zamanı durdurarak bunu yapabiliyorsunuz. Böylece oyunda boşa geçen zamanın dezavantajından kurulmuş olacaksınız.


Yollar İnşa Edin

harika bir strateji oyunu geliyor: manor lords

Manor Lords’ta binalarınız ve kaynaklarınız arasına ücretsiz yollar inşa edebiliyorsunuz. Bu yollar kuracağınız yerleşkedeki her birimi birbirine bağlayacaktır.


İşçilere İş Atama

harika bir strateji oyunu geliyor: manor lords

Manor Lords’ta herhangi bir işe yönelik binayı kurduktan sonra bu binalara işçi atamanız gerekmektedir. İşçi atamadığınız sürece bu bina size iş gücü sağlamayacaktır.


İş Sahaları

harika bir strateji oyunu geliyor: manor lords

Odunculuk, avcılık gibi binaları yaptığınızda bu binaların çalışma alanını seçmeniz gerekmektedir. Bunun için haritada kaynak bölgeleri bulunmaktadır ve siz bu kaynak bölgelerine iş ataması yapmanız gerekmektedir.


Mevsim Döngüsü

harika bir strateji oyunu geliyor: manor lords

Oyundaki mevsim döngüsüne ekranınızın sağ alt köşesinden ulaşabilirsiniz. Tüm mevsimlerin avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Yerleşkenizin planlamasını mevsimsel olarak yapmayı unutmamalısınız.


Bildirimler

harika bir strateji oyunu geliyor: manor lords

Oyununuzun üst kısmında ara sıra bildirimler görünecektir. Bu bildirimler önemli olup size ilgilenmeniz gereken özel durumlardan (Açlık, soğuk hava vb. gibi) haber verecektir.


Ev Geliştirme

harika bir strateji oyunu geliyor: manor lords

Manor Lords’ta köylülerinizin yaşadığı evleri geliştirerek hem kendileri hem de yerleşkeniz için çeşitli avantajlar sağlayabileceksiniz.


Sık Sorulan Sorular

Manor Lords’un Demo versiyonunda ilerlemeler kaydedilecek mi?

Ne yazık ki oyun tam sürüme çıktığında demo sürümün üzerine bir çok geliştirme ve yenilik geleceği için ilerleme kaydı devre dışı.

Oyunun dil seçeneklerinde Türkçe olacak mı?

Evet Manor Lords çıkış yaptığında dil seçenekleri arasında Türkçe’de mevcut olacak.


Manor Lords’un çıkış tarihi ve fiyatı henüz netleşmediği için bu konuda sizlere bilgi veremiyoruz fakat gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. “Harika Bir Strateji Oyunu Geliyor: Manor Lords” isimli yazımızın sonuna geldi. Yazıyla ilgili yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından yapabilir farklı bir konuda bize ulaşmak için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.