Cyberpunk 2077 1.5 Güncellemesi

Sıradaki içerik:

Cyberpunk 2077 1.5 Güncellemesi

e
sv

Lost Ark Stronghold Rehberi

1886 okunma — 11 Mart 2022 20:52
avatar

Mustafa Ulaş

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

lost ark stronghold rehberi

Birçok MMORPG oyununda olduğu gibi Lost Ark’ta size bir Stronghold yani oyuncu adası verir. Stronghold’unuza yeterli vakit ayırdığınız takdirde oyun içinde birçok avantaja sahip olabilirsiniz. Stronghold’da nasıl ilerleyip nasıl avantaj kazanacağınız hakkında bütün bilgileri Lost Ark Stronghold rehberi adlı yazımızda sizler için paylaştık.


Stronghold Nasıl Açılır?

Oyuna yeni başladıysanız bende böyle bir bölüm yok diye endişelenmeyin oyunun ana görevlerini takip ettiğiniz takdirde 25 Seviye olduğunuzda oyun sizi bu bölüme yönlendirecektir.lost ark oyuncuadası


Stronghold Yönetimi

Stronghold’u açtıktan sonra hızlı bir tanıtım bölümü göreceksiniz fakat çok hızlı ilerleyeceğiniz için birçok ayrıntıyı kaçırma ihtimaliniz yüksek. Song of Hearth and Home şarkısını çaldıktan sonra adanıza ulaştığınızda; CTRL+1 tuşlarına aynı anda bastığınız gördüğünüz içeriklerin tamamına tekrardan ulaşabilirsiniz.

 • Laboratuvar (Lab)
 • Atölye (Workshop)
 • İstasyon (Station)
 • Malikâne (Manor)
 • Eğitim Kampı (Training Camp)
 • Bilgi (Knowledge)

 Kalenizdeyken zamanın büyük bir kısmını bu kısımlarda geçireceksiniz. Gelin Lost Ark Stronghold Rehberi isimli yazımızın devamında bu bölümlere yakından bakalım.

Laboratuvar (Lab)

Hiç şüphesiz Stronghold’da en önemli bina ve olabildiğince sık ziyaret edilmesi gereken bölüm laboratuvar yani “Lab” kısmı olacak. Öyle ki bu binadan kaleniz için gerekli bileşenleri üretebilir, yeni gemilerin kilidini açabilir, üretim için gerekli yeni öğeleri ve araştırmalar için ek yuvalar ekleme işlemlerini yapabilirsiniz. Laboratuvarınızı yakından takip ederek araştırmalarınız hazır olduğun da laboratuvar da bulunarak olabilecek en hızlı şekilde yeni araştırmalara geçerek gelişmeniz için yeterli ivmeyi en hızlı şekilde kazanabilirsiniz.

lost ark laboratuvar


Atölye (Workshop)

Atölyeniz (Workshop) oyun içinde kullanabileceğiniz iksirleri ve araçları üretmenize olanak sağlar. Bunun yanında da bazı oyun sonu öğelerini de atölyeniz vasıtasıyla üretebilirsiniz. Zindanlarda olmazsa olmazlardan olan can iksirlerini  (HP Potion); topladığınız çiçekleri burada kullanarak üretebilirsiniz.lost ark atölye


İstasyon (Station)

İstasyonunuz mantık olarak Atölye ve Laboratuvardan farklı çalışır. Burada bir şeyler üretmek yerine Arkesia’yı keşfedersiniz. Arkesia’yı keşfetmek için gönderdiğiniz ekip size ödüllerle geri döner. Keşiflere çıkmak için öncelikle bir geminin ve mürettebatın kilidini açmanız gerekir. Ardından yapmak istediğiniz keşfe göre mürettebatınız arasından seçim yapmanız gerekir. En uygun mürettebatı bulmak için otomatik oluşturma işlemini kullanabilirsiniz. En yüksek orandaki mürettebatı göndermek daha iyi sonuçlar verecektir.

lost ark i̇stasyon


Malikâne (Manor)

Malikâneniz oyundaki ana binanızdır. Bu bina size adanızda gerçekleştirdiğiniz eylemlerde ek bonuslar sağlayacak eklentileri kuşanmanıza olanak tanır. Adada yapacağınız her türlü işlem için gerekli aksiyon enerjisini ve üretim hızını arttıracak eklentileri malikânenizde (Manor) kuşanabilirsiniz.

lost ark malikane


Eğitim Kampı (Training Camp)

Eğitim Kampını 52. seviyeye ulaşana kadar kullanamazsınız. Kilidi açıldığında, hesabınızdaki alternatif karakterleri pasif olarak eğitmek için kullanabilirsiniz. Tabii ki bu kısımda da sınırlamalar vardır (alt karakterleri yalnızca ana karakterinizin bir seviye altına kadar seviyelendirebilirsiniz). Bu işlem zamanınızı alacaktır ancak yüksek seviyeli karakter oluşturmanın kolay bir yoludur.


Knowledge

Alt karakterleri seviyelendirmeye olanak sağladığı için Eğitim Kampına benzer. Nothing is Impossible for Cykins görevini tamamladıktan sonra kilidi açılır ve alt karakterinizi 500 altın harcayarak 50. seviyeye yükseltmenizi sağlar.lost ark bilgi


Stronghold Seviyesini Yükseltmek

Oyun için araştırmalar, üretimler ve keşifler yaptıkça Stronghold seviyesi otomatik olarak artacaktır. Yapacağınız her türlü eylem ada seviyesi için bir artıdır.


Aksiyon Enerjisi Nedir?

Stronghold’da yapacağınız bütün işlemler belirli oranlarda enerji gerektirir. Başlangıçta bu enerjileri kullanacağınız alanlar sınırlı olduğu için fazlasıyla yeterli olacaktır ama ilerleyen seviyelerde yapacağınız işlemlerin enerji ihtiyacı artacağı için enerjiyi doğru ve akıllı kullanmanız gerekecek.

Stronghold’u geliştirdikçe başlangıçta olmayan yeni öğelerinde kilidi açılacak ve daha iyi kazançlar elde edilebilen bölümlere erişebileceksiniz.


Lost Ark Stronghold Rehberi – Çeşitli Bilgiler

Ziyafetler

Stronghold’un onuncu seviyesinde açılan ziyafetler, size çeşitli güçlendirmeler kazandıran sarf malzemeleri üretmenizi sağlar.

Özel İstasyon Görevleri

Ealyn’in görevini tamamladıktan sonra açılan özel istasyon görevleri, mürettebatınızı istasyon görevlerinin bu gelişmiş sürümlerine göndermenize olanak sağlar. Düşük ve orta seviye ödüller yerine, özel istasyon görevleri sizi neredeyse her zaman premium oyun sonu öğeleriyle ödüllendirir.

Ticaret Tüccarları (Trade Merchants)

Stronghold’da mağaza kuran sınırlı süreli satıcılardır. Stokta ilgi çekici bir şey olup olmadığını görmek için sık sık uğrayıp kontrol edebilirsiniz. Bazen çok değerli itemlerle gelebiliyorlar.

Kaynak Çiftliği (Resource Farms)

 A Verdant Land görevini tamamladıktan sonra açılan bu çiftlikler: adanızda kullanılabileceğiniz bol miktarda kaynakla sağlar. Ayrıca Ticaret Becerileri için de özel bir konum sağlayabilirsiniz.


Lost Ark Stronghold Rehberi isimli yazımızın sonuna geldik!

Lost Ark Stronghold Rehberi isimli yazımızın sonuna geldik, bu rehberimizde size Stronghold’unuzla alakalı önemli bilgilerden bahsettik, Lost Ark ile alakalı rehberlerimiz hızlı bir şekilde gelmeye devam edecek. Lost Ark Stronghold rehberimizle ilgili yorumlarınızı aşağıdaki kısımdan yapabilir bizimle iletişime geçmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.