Farming Simulator 2022 Karın Yerde Kalması Sorunu

Sıradaki içerik:

Farming Simulator 2022 Karın Yerde Kalması Sorunu

e
sv

The Hunter Call of the Wild Başlangıç Rehberi

2080 okunma — 09 Ocak 2022 18:00
avatar

Mustafa Ulaş

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

the hunter call of the wild first dance

Bu bölümdeki konuğumuz şüphesiz avcılıkla ilgili oyunların en iyisi olan The Hunter Call of the Wild. Bugüne dek yayınlanmış olan av  oyunlarının içinde en kapsamlı  olanı.  Oyunun grafikleri ise avcılığın yanında bir doğa tutkunuysanız çok güzel görüntüler sunuyor. Bazen kendinizi avı bırakıp gecenin ve doğanın sesleriyle manzarayı seyrederken bulabilirsiniz. Oyundaki doku kalitesi, hayvan çeşitleri ve sesleri, silah sesleri, av köpeğinizin sesleri ve verdiği tepkiler; rakiplerine göre açık ara önde olmasıyla birlikte gerçek hayata benzerlikle de çok etkileyici bir deneyim sunuyor. Dilerseniz The Hunter Call of the Wild başlangıç rehberi isimli yazımıza geçelim.

thehunter call of the wild manzara 1 thehunter call of the wild manzara 2

The Hunter Call of the Wild’a yeni başlayanlar Türkçe dil desteği olmadığı için oyunu anlamakta ve adapte olmakta sıkıntı çekebiliyor. Böyle sıkıntılarla karşılaştığınız durumlarda The Hunter Call of the Wild başlangıç rehberi adlı yazımıza göz atabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.


Hangi Tüfeği Tercih Etmeliyiz

The Hunter Call of the Wild Başlangıç Rehberi isimli yazımızın ilk konusu oyunda hangi tüfeği seçmemiz gerektiği olacak; silah seçiminde avlayacağımız hayvana göre tercih yapmalıyız, örneğin kaz avına gideceksek yanımıza 2 tane shotgun, bizon veya moose gibi büyük hayvanlar avlayacaksak bir yivli tüfek ve yay kullanabilirsiniz. Herhangi bir hedef olmadan gezinmeye çıkmışsanız bizim önerimiz yanınıza bir tane yivli ve bir tane shotgun almanız yeterli olacaktır. Bunların yanı sıra yanınıza keyfi olarak bir tane tabanca veya yay da alabilirsiniz, yanınızda daha fazla silah barındırmak yanınızda taşıdığınız yükü arttıracağı için hareket hızınızı düşürecektir.thehunter call of the wild wild boar

Ayrıca silahlarda kullanılan mermi de çok önemlidir. Yivli silahlarda merminin nüfuz etme, yayılma gibi özelliklerine bakılarak silaha uyumlu olanlardan en uygun mermi seçilmelidir. Yivli silahlarda en etkili olan mermiler genel olarak polymer mermilerdir. Bu mermileri kullanmak her ne kadar maliyetli olsa da hayvanları vurduktan sonra dakikalarca hayvanın peşinden koşmak yerine; vurduğunuz hayvanın olduğu yerde kalmasına veya kısa mesafe sonra ölmesine kesinlikle değiyor.thehunter call of the wild polymer 1 thehunter call of the wild polymer 2

Shotgun olarak bilinen, fişek denilen mermileri atan av tüfeklerinin mermileri de farklılık gösterir. Eğer yakın mesafede tavşan, tilki, hindi, sülün, kaz gibi hayvanlara atış yapma ihtimaliniz varsa İnventory bölümünden daha küçük parçacıklara sahip olan birdshot’u seçebilirsiniz. Eğer bu hayvanlara biraz daha uzak mesafeden ateş edecekseniz daha büyük parçalara sahip olan buckshot fişeğini kullanabilirsiniz. Ayrıca buckshotu ayak seslerini net bir şekilde duyacağınız mesafelere geldiğinde yaban domuzu ve geyik türlerinde de kullanabilirsiniz fakat geyik türleri, yaban domuzu, bizon, moose gibi hayvanlara shotgun kullanacaksanız Slug fişeğini kullanmak en idealidir. Diğer fişeklere göre daha uzun menzili ve tek parça halinde olan slug sizlerin birçok hayvana karşı daha başarılı ve kesin vuruşlar yapmanızı sağlayacaktır. thehunter call of the wild slug

En iyi Yivli Av Tüfeği Hangisi ?

The Hunter Call of the Wild Başlangıç Rehberi isimli yazımızın önemli bir konusu da oyunun en iyi yivli tüfeği hangisi olduğu; oyun içinde zamanla seviye atlayıp hayvan avlayarak kazandığınız parayla tüfek alacağınız için seviye seviye tavsiye vermek daha iyi olacaktır. Kullanabileceğimiz tüfekleri aşağıda inceleyebilirsiniz:

Ranger .253

Ranger.253 başlangıçta en çok avlayacağımız Roe Deer için biçilmiş kaftan olan bu silah  polymer mermilerle biraz zorlansanız da diğer orta büyüklükteki geyik türleri ve yaban domuzlarını da vurmak için iyi bir seçenek olacaktır. Tabi ki bu tüfek başlangıç seviyesinde bir tüfek olduğu için kısa zaman sonra bu tüfeği değiştirme ihtiyacı duyacaksınız fakat yine de başlangıç için idealdir.thehunter call of the wild ranger .243

Huntman .270

Eğer dlc ile birlikte oyunu satın alırsanız başlangıçta da elinizde olacak  tüfek olan Huntsman .270  Kişisel geliştirmelerden açtığınız takdirde gözünüzü dürbünden ayırmadan atış imkanı tanıması ve seviyesine göre çok iyi  olan nüfuz, yaralı bırakma oranının  etkisi eklendiğinde uzun süre kullanacağınız bir tüfek olacaktır. Öyle ki dlc ile alınabilecek tüfekler kısmındaki M1 İwaniec‘ten sonra seri atış özelliğine sahip en etkili tüfektir.

thehunter call of the wild .270 huntsman 2

7MM

Özellikleri itibariyle her ne kadar arada kalan bir tüfek olsa da oyunu oynayanlar arasında çok popüler olan 70 mm bizon, moose, elk gibi hayvanlara karşı olan etkisiyle oyuncular arasında kabul görmüştür. Tek mermi kapasitesine nazaran hızlı doldurma hızıyla avantaj sağlayan 70 MM kullanması gayet keyifli bir tüfektir.

thehunter call of the wild 7mm 2

Rangemaster 338

Benim de oyunda en çok kullandığım tüfeklerden biri olan Rangemaster 338 scope takılan tüfekler arasında en etkili, en mevzilli ve  yaralı bırakma oranı en düşük olmasıyla üst seviye de çok iyi bir profil oluşturmakta. Doldurma hızı, Scope takılması ve etkisiyle totalde en fonksiyonel tüfek olan Rangemaster 338 uzun süre kullanacağınız tüfekler arasına girmeye güçlü bir aday.thehunter call of the wild rangemaster 338

King 470db

Bizonsavar da diyebileceğimiz oyundaki en pahalı ve en güçlü tüfek olan King 470db, çok etkili ve çok düşük bir yaralı bırakma oranına sahiptir. Her ne kadar en güçlü tüfek olsa da scope entegre edilememesi ve diğer tüfeklere göre geride olan doldurma hızı bu tüfeğin kullanım oranını düşürmektedir.

En İyi Shotgun Hangisi ?

The Hunter Call of the Wild Başlangıç Rehberi isimli yazımızın bir diğer konusu oyundaki en iyi pompalı tüfek hangisi olduğu hakkında olacak; eğer bir av tutkunuysanız veya silahlara ilginiz varsa şüphesiz bu oyundaki shotgunlardan çok keyif alacaksanız. Her ne kadar gelen bir güncellemeyle ‘bence’ sesleri bir nebze kötüleşse de hala başarılı denebilecek seviyede. Peki oyundaki en iyi shotgun hangisi ?

Oyundaki en iyi shotgun total olarak bakıldığında gerek mermi kapasitesi gerek atış hızı gerek reload hızıyla Cacciatore 12G. Bu silaha dilerseniz çeşitli eklentiler de ekleyebilirsiniz. Oyunda bir sürüyle karşılaştığınız da 6 mermi kapasitesiyle peş peşe atışlar yapabilirsiniz.

thehunter call of the wild cacciatore 12g


DLC ile Alınabilecek Ekipmanlar

The Hunter: Call of the Wild Başlangıç Rehberi adlı yazımızda bu bölümde sizlere oyunun bize küçük ücretlerle sahip olup, oyundaki eğlenceyi katlayabileceğimiz DLC’lere değineceğiz.

ATV

ATV Saber 4X4 dlcsiyle beraber alabileceğiniz 3 farklı renkte atv ile haritada hızlıca dolanabilirsiniz ve büyük ölçüde zaman tasarrufu edebilirsiniz. Ayrıca bizon takibinde de ATV aracını kullanabilirsiniz.thehunter call of the wild atv

Av Köpekleri

Avcılıkla ilgilenenlerin merakla beklediği ve oyuna sonradan entegre olan bu eklenti sayesinde oyun içinde size yardımcı olan bir veya birden fazla av köpeğine sahip olabiliyorsunuz.thehunter call of the wild hunting dogs 2thehunter call of the wild hunting dogs 1

Tropy Locaları

The Hunter Call of the Wild Başlangıç Rehberi adlı yazımızda yer verdiğimiz bir diğer dlc ise vurduğunuz hayvanları sergileyebileceğiniz Tropy Locaları. Hayvanlarda rastlanan albino renktekileri ve yüksek seviyelerdeki hayvanları, Canada Goose avlarken karşılaşacağınız hybrid, brown gibi birçok çeşitteki özel renkteki kazları localarınızda sergilemek; vurduğunuz hayvanları hatırlamak ve oyunda ki deneyimi iyileştirmek adına güzel bir alternatif…

Yeni Silahlar

M1 İWANİEC

Dlc ile sahip olunabilecek en iyi tüfeklerden biri olan M1 İwaniec, öldürme seviyesi,  5 mermi kapasitesi ve gözünüzü dürbünden ayırmadan atış imkanı vermesi ile ilerleyen seviyelerde bile vazgeçilmeziniz olabilecek bir silah.

thehunter call of the wild m1 iwaniec 1

NORDİN 20SA

Oyundaki en iyi shotgun olarak tanıttığımız Cacciatore 12G ile benzer özelliklere sahip bu shotgun. Rakibinden 3 mermi kapasitesiyle geride kalıyor. Ayrıca 20 kalibre mermi kullandığı için öldürücülük özelliği Cacciatore 12G ye göre daha geride. Bu silahın 20 kalibrelik slug mermisi 12 kalibre mermilere göre daha erken açıldığı için oyuna başladığınız ilk zamanlar kullanabilirsiniz. Silahın sesleri ve atış göstergesi açısından bakıldığın da göreceli olmakla birlikte oyundaki en iyisi denilebilir.

thehunter call of the wild nordin 20sa 2

STRECKER SXS 20

Oyunda çifte kullanmak isteyenler için tasarlanmış tek seçenek olan 20 kalibrelik bu shotgunlar, farklı renk seçenekleriyle esneklik kazanıyor. Dilediğiniz rengi seçip çifte dinamiklerini oyun içinde deneyimleyebilirsiniz.

thehunter call of the wild strecker sxs 20 all

Hudzik .50

Oyunda scope takılabilen en güçlü silah olan hudzik .50 vurduğu hedefi öldürme garantisi veriyor. Öyle ki ateş ettiğiniz hayvanın yanından mermi geçse bile rüzgarıyla öldürebilir. Tüm bu güç gösterisine rağmen silahın tekrar doldurmasının 2 gün kadar sürmesi silahın kullanımını kısıtlıyor.

thehunter call of the wild hudzik .50 1

Oyunda En Hızlı Para Kasma Yöntemleri

The Hunter Call of the Wild Başlangıç Rehberi isimli yazımızda yeni oyuncuların en çok merak ettikleri konulardan biri olan para kasma yöntemlerine değineceğiz; her oyunda olduğu gibi iyi ekipmanlara sahip olmak oyundan alınan keyfi arttırıyor. Bununda yolu daha çok oyun parası kazanmaktan geçiyor. Peki The Hunter: Call of The Wild’ da en hızlı para kasmanın yolları neler:

Kanada Kazı Avı

Oyunda dlc ile vurulabilen hayvanlardan olan Kanada kazlarını vurmak için öncelikle mühre denilen plastik kaz maketlerine ve içinde saklanmanız için gerekli yatağa sahip olmanız gerekir. Buna ek olarak Canada Goose Caller’a sahip olmak uzaktan geçen hayvanların sizi duyarak yanınıza gelmesine olanak sağlar. Bu üçlüyü bir araya getirdikten sonra yapmanız gereken hayvanların sık sık geçtiği güzergahta olan bir tarlaya maketleri yerleştirmek, 3 çeşit olan bu maketleri farklı yönlere bakacak şekilde yerleştirmelisiniz. Ardından sıra, kazlar bu maketlerin yanına ineceği için yatağı maketleri net şekilde görebilecek bir yere yerleştirmeye geliyor. Yatağı yerleştirip içine girdikten sonra var ise Canada Goose Caller kullanmanız faydalı olacaktır. Ve o büyük an gelip kazlar inmeye başladığında her seferde 2-3 kaz vurarak ortalama 2400 ile 3600 arası para elde edebilirsiniz. thehunter call of the wild canada goose 2 thehunter call of the wild canada goose 3

Bizon Avlamak

Oyunda en çok bulunan ve en çok vurulan hayvanlardan biri olan bizon çok uzak mesafelere kaçamamasından dolayı tek seferde oldukça yüksek sayılarda avlamaya olanak sağlıyor. Hal böyle olunca bizonları takip edip vurmak ve vurulduktan sonra gelen paraları toplamak oldukça keyifli bir hal alıyor. En küçüğü 7-8 adet olan sürülerden bile birini peşine takılarak 5000-6000 arası para kazanabilirsiniz. Saldırma ihtimali de çok yüksek olan bizonlara yaklaşırken dikkatli olmaya ve tüfeğinizi bunlara karşın daima dolu tutmaya özen gösterin.thehunter call of the wild bison 1thehunter call of the wild bison 3 thehunter call of the wild bison 2

Görevleri Tamamlamak

Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da görevler yapabilirsiniz. Oyunu uzun süreye oynayıp bazı olaylar rutin hale geldikten sonra görevlerle ilgilenmek keyifli olabiliyor. Vurmamın haricinde keşif ve fotoğraf gibi görevlerin de bulunduğu oyunda görevlerle ilgilenmek; para kazanma ve farklı aktiviteler yapma adına oyun için oyunculara güzel bir fırsat oluşturuyor. thehunter call of the wild missionsthehunter call of the wild missions 2


The Hunter Call of the Wild Başlangıç Rehberi isimli yazımızın sonuna geldik! 

The Hunter Call of the Wild başlangıç rehberinde değineceğimiz konular bu kadar, oyun hakkında eklenmemizi istediğimiz farklı içerikler varsa bizlere yorumlar kısmından  ulaşabilirsiniz. Eğer oyuna henüz sahip değilseniz Steam üzerinden satın almak için buraya Epic Games üzerinden satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. Görüş, öneri ve şikayetleriniz varsa bize iletmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
 • İlhami 1 yıl önce
 • Silahlarda f tuşuyla değiştirilen mesafe tam olarak ne oluyor? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim