Lost Ark Demon Beast Canyon Abbysal Dungeon Rehberi

Sıradaki içerik:

Lost Ark Demon Beast Canyon Abbysal Dungeon Rehberi

e
sv

League of Legends Şampiyon Rehberi: Renata Glasc

1791 okunma — 26 Mart 2022 20:57
avatar

Tolga Kayalık

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

League of Legends şampiyon rehberleri serimizin ikinci yazısında sizlere Renata Glasc şampiyonundan bahsetmek isterim. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan League of Legends Şampiyon Rehberi: Renata Glasc isimli yazımıza geçelim.


League of Legends’in yeni şampiyonu Renata Glasc büyücü bir destek karakter olarak karşımıza çıkıyor. Renata Glasc aslında takım savaşı esnasında her an dengeyi değiştirebiliyor. Yeteneklerinden dolayı diğer destek sınıflarından daha farklı olup takım savaşlarında doğru kompozisyonlar ve doğru yetenek kullanımları sayesinde tek başına büyük bir fark yaratabilecek bir şampiyon olduğunu söyleyebiliriz.

Renata Glasc’ın Yetenekleri

 • Leverage (Pasif) :

league of legends şampiyon rehberi: renata glasc

Renata Glasc’in normal saldırıları düşmanlarını işaretler ve hedefin maksimum sağlığının %13.5’ini (her 100 yetenek gücü başına +%1) ilave büyü hasarı olarak verir.

Renata’nın dostlarından gelen hasar, işareti tüketerek ek büyü hasarıyla aynı miktarda verir.

 •  Handshake (Tokalaşma):

league of legends şampiyon rehberi: renata glasc

Renata Glasc robotik kolundan, isabet ettiği ilk düşmanı bir saniyeliğine sabitleyen ve onlara 80 / 125 / 170 / 215 / 260 (+%80 yetenek gücü) büyü hasarı veren bir füze gönderir.

Düşmanı hedef yöne fırlatma, vurduğu rakiplere aynı miktarda hasar verme ve fırlatılan hedef bir şampiyonsa onları sersemletme yeteneğini yeniden etkinleştirebilir.

 • Bailout (Kurtarma Paketi)

league of legends şampiyon rehberi: renata glasc

Renata Glasc, bir dost şampiyona %10 / 15 / 20 / 25 / %30 (100 yetenek gücü başına +%1) artan Saldırı Hızı ve %10 / 12,5 / 15 / 17,5 / %20 (100 yetenek gücü başına +%1) verir.

Müttefik, bir rakip şampiyonu alt ederse, güçlendirme süresi sıfırlanır.

Müttefik, Kurtarma hala aktifken ölürse, sağlıkları tekrar tam olarak ayarlanır, ancak 3 saniye içinde yanarak ölmeye başlarlar. Müttefik, bir şampiyonu ölmeden önce alt ederek yakmayı durdurabilir.

 • Loyalty Program (Avantaj Programı)

league of legends şampiyon rehberi: renata glasc

Renata Glasc, müttefiklerini 50 / 70 / 90 / 110 / 130 (+%50 yetenek gücü) için koruyan ve 65 / 95 / 125 / 155 / 185 (+%55 yetenek gücünün) için düşmanlara hasar veren kimya teknolojisi roketleri gönderir. Büyü hasarı verir ve onları geçtikleri 2 saniye boyunca %30 yavaşlatır.

Roketler ayrıca, kullanım sırasında ve maksimum menzilde bir patlamada onun etrafındaki etkilerini uygular.

 • Hostile Takeover (Usulsüz Devralma)

league of legends şampiyon rehberi: renata glasc

Renata Glasc, düşmanların 1.25 / 1.75 / 2.25 saniyeliğine Çılgına dönmesine neden olan bir kimyasal bulutu gönderir. Saldırı Hızlarını %100 artırmak ve onları etraflarındaki her şeye normal saldırıya zorlamak.

Çılgın düşmanlar önce kendi müttefiklerine, sonra tarafsız birimlere, sonra Renata Glasc’in ekibine, sonra Renata Glasc’in kendisine saldırmaya öncelik verir.


Renata Glasc Rün Sayfası

League of Legends Şampiyon Rehberi: Renata Glasc yazımızda sizlere tavsiye edebileceğim rün sayfası aşağıdaki şekildedir, tabii ki kendi oyun tarzınıza ve rakiplerinize göre daha farklı rün dizilimleri kullanmanızı öneririm.

league of legends şampiyon rehberi: renata glasc


Renata Glasc İtem Dizilimi

League of Legends Şampiyon Rehberi: Renata Glasc yazımızda aynı rün sayfasında olduğu gibi aşağıdaki şekilde bir item dizilimi öneriyorum fakat siz oyunun gidişatına ve oyun tarzınıza göre daha farklı item dizilimleri kullanmalısınız.

league of legends şampiyon rehberi: renata glasc

Yukarıdaki itemlerin isimleri soldan sağa aşağıdaki şekildedir;

Gerçek Buz Parçası
Ionia Çizmesi
İmparatorun Fermanı
Zhonya’nın Kum Saati
Kimyasal Çürütücü
Uyanık Muhafız Taşı

Renata Glasc Yetenek Dağılımı

League of Legends Şampiyon Rehberi: Renata Glasc yazımızda sizlere aşağıdaki yetenek dağılımını öneriyorum, Renata Glasc’ın en önemli yeteneklerine göre verdiğim bu tavsiyeye uyabilir ya da kendinize göre daha farklı dizilimler geliştirebilirsiniz.

league of legends şampiyon rehberi: renata glasc


League of Legends Şampiyon Rehberi: Renata Glasc isimli yazımızın sonuna geldik!

League of Legends Şampiyon Rehberi: Renata Glasc isimli yazımızın sonuna geldik, bu yazımız League of Legends şampiyon rehberleri serimizin ikinci yazısı olmakla zamanla güncelleyerek şampiyon hakkında önemli tüyolar ve kompozisyonlarıda ekleyeceğiz, yazımız hakkında görüş ve sorularınız varsa aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilir, farklı bir konuda bizimle iletişime geçmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.