Harika Bir Strateji Oyunu Geliyor: Manor Lords

Sıradaki içerik:

Harika Bir Strateji Oyunu Geliyor: Manor Lords

e
sv

Diablo 4 Yeni Sezonu: MALIGNANCE

866 okunma — 16 Temmuz 2023 09:46
avatar

Yusuf Kelebek

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

diablo 4 yeni sezonu malignance

Diablo 4 yeni sezonu Malignance detayları açıklandı. Diablo 4 yeni sezonunu beklerken resmi kaynaktan yeni sezon Malignance’ye dair çok önemli açıklamalar yapıldı. Bildiğiniz üzere Diablo 4 bizleri sevindirerek Türkçe arayüz ile çıkış yaptı ve henüz ilk sezonu başlamadan bile oldukça iddialı bir oyun olduğunu bizlere gösterdi. Dilerseniz Malignance sezonuyla alakalı detaylara geçelim.

Yeni sezon ne zaman yayınlanacak?

diablo 4 yeni sezonu malignance - yeni sezon açıklaması

Diablo 4 Malignance sezonu 20 Temmuz Perşembe günü Türkiye saatiyle saat 20:00’da tüm oyunculara erişilebilir olacak. Yeni sezonla birlikte Malignance sezonuna ait yeni bir görev dizisi, yeni bir boss, yeni zindanlar, savaş bileti, 6 eşsiz 7 efsanevi eşyada oyuna eklenmiş olacak. Yeni sezon güncellemesi 18 Temmuz’da indirilebilir olacak.


Yeni Sezonun Teması Nasıl Olacak?

Yeni sezonda Sanctuary’de çürümekte olan bir lanet ortaya çıkar ve bu lanetli canavarlar insanlara akılsızca saldırmaktadır. Bizim görevimiz bu lanetli canavarları alt ederek onları besleyen lanetlenmiş habis kalplerini alıp ışık katedralinin eski bir rahibi olan Cormond’un yardımıyla bu hastalığı araştırmak ve hastalığı kökünden yok etmek olacak. Dilerseniz sezonun fragmanını Türkçe altyazılı olarak aşağıdan izleyebilirsiniz.

Peki sezonun mekaniği nasıl olacak?

diablo 4 yeni sezonu malignance - malignant hear0 wallpapert

Diablo 4 yeni sezonu Malignance’de amacımız öncelikle yeni sezonun görev dizisini bitirdikten sonra elde edecek olduğumuz Cage of Binding (Türkçe karşılığını henüz bilmiyorum.) eşyasına ihtiyacımız olacak. Görev dizisini tamamladıktan sonra haritada lanetlenmiş canavarların özel ve kısmen yozlaşmış olan türleri ortaya çıkacak ve bu türleri yok ettiğimizde kalbini düşüreceğiz eğer kalbi alırsak bu canavarın tam yozlaşmış hali ortaya çıkacak, bu canavarı yendiğimiz taktirde kalbin özel bir versiyonu olan Malignant Heart (Türkçe karşılığını henüz biliyorum.) düşecek ve bu düşen kalp mücevher eşyalarımızın normal gemleri yerine infested soketlerine takılabilir olacak.

diablo 4 yeni sezonu malignance - malignant heart

Malignance sezonunda dört ayrı kategoriye bölünmüş 32 adet Malignant Heart bizleri karşılayacak ve karşılaştığımız düşmanların zorluğu arttıkça daha güçlü Malignant Heart elde etme şansımız olacak. Bu canavarlarla karşılaşma ihtimalimizin en yüksek olduğu yer ise Malignant Tunnels (Türkçe karşılığını henüz bilmiyorum.) isimli zindan olacak ve bu zindanın bölüm sonu canavarı Varshan the Consumed isimli boss olacak.

diablo 4 yeni sezonu malignance - varshan the consumed

Yeni sezonda karakterler sıfırlanacak mı ?

diablo 4 yeni sezonu malignance - sezonsal karakterler

Diablo 4 yeni sezonu Malignance’yi oynamak istiyorsanız yeni sezonda sıfırdan bir karakter açmanız gerekmektedir çünkü halihazırda oynadığınız karakter standart server olan Eternal Realm’a taşınacak, yani bu demek oluyor ki oynadığınız karakterler sıfırlanmayacak ancak yeni sezonda oynamak istiyorsanız sıfırdan bir karakter açmanız gerekecek.

Hangi ilerlemeler yeni sezona aktarılacak?

 • Eğer oyunun ana hikayesini bitirdiyseniz hikayeyi atlama seçeneği olacak.
 • Yeni sezonda bineğiniz direkt kullanılabilir olacak. (Normalde hikaye içerisinde bir görev sayesinde alabiliyordunuz.)
 • Keşfettiğiniz tüm Lilith sunakları ve bunların sağladığı stat bonusları açık olacak ve tekrar keşfetmenize gerek kalmayacak.
 • Haritanın keşfettiğiniz tüm kısımları açık olacak.

Malignance sezonu sona erdiğinde aynı bu sezonda olduğu gibi karakteriniz sahip olduğu tüm eşyalarla birlikte Eternal Realm serverine taşınacak ve yeni bir sezonsal server açılarak burada sıfırdan bir karakter yapmanız gerekecek.

Buradaki amaç oyunda her sezonun kendine ait mekaniği olacak ve bu mekanikler diğer sezonlarda aktif olmayacak çünkü örneğin bu sezonda Malignant Heart eşyalarının sağladığı bonuslar bir diğer sezonda farklı bir mekanik ile birleştiği zaman karakterlerinizin güç dengesi çok abartılı hale gelebileceği için onun yerine yeni sezonlar daha farklı uğraşlar içerisinde olacağımız daha farklı mekaniklere sahip olacak.


Season Journey ve Battle Pass sistemi

diablo 4 yeni sezonu malignance - season journey

Malignance sezonunda sezonun hikayesinde ilerlerken, lanetlenmiş canavarları yok ederken ve bunun gibi bir çok yapacağınız işlerde Season Journey ve Battle Pass ilerlemesi sağlayacaksınız. Bu ilerlemelerin ödüllerinin içerisinde efsanevi aspectler, oyuncu başlıkları, paragon tahtasını sıfırlamanıza yarayacak bir eşya gibi bir çok ödül bulunacak. Yeni Battle Pass yeni sezonla birlikte dahil olacak ve 27 ücretsiz 63 premium ödül olmak üzere 90 seviyeden oluşacak. Premium Battle Pass satın aldığınız takdirde oyun içi güçlenmenizi sağlayacak ödüllere sahip olamayacaksınız bunun yerine görünümler ve platinumlar elde edeceksiniz.

Premium Battle Pass ücreti ne kadar?

diablo 4 yeni sezonu malignance - battle pass

Premium Battle Pass ücreti 1000 platinum olacak ancak oyunun Dijital Deluxe ya da Ultimate sürümünü satın aldıysanız bu sezonun Battle Pass’ına ücretsiz sahip olacaksınız.


Yeni Mağaza Öğeleri

diablo 4 yeni sezonu malignance - yeni mağaza öğeleri

Yeni sezonla birlikte oyun içi mağazada her sınıfa özel bir çok yeni görünümler ve binek görünümleri eklenecek olup sezon boyunca mağaza sürekli güncellenerek yeni görünümler eklenecek.


Diablo 4 Yeni Sezonu: MALIGNANCE İsimli Yazımızın Sonuna Geldik!

Diablo 4 Yeni Sezonu: MALIGNANCE isimli yazımızın sonuna geldik, yeni sezon hakkında daha fazla bilgiye sahip olduğumda yazımda güncelleme yapacağım ve bundan sonraki süreçte Diablo 4 ile ilgili çeşitli rehberler ve haberleri yayınlamaya devam edeceğim. Dilerseniz internet sitemizi takipte kalabilir ve yayınlanacak yeni içeriklerden anında haberdar olabilirsiniz. Yazının ana kaynağına ulaşmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Yazıyla ilgili yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından yapabilir farklı bir konuda bize ulaşmak için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.