Lost Ark Stronghold Rehberi

Sıradaki içerik:

Lost Ark Stronghold Rehberi

e
sv

Lost Ark Demon Beast Canyon Abbysal Dungeon Rehberi

1805 okunma — 12 Mart 2022 21:23
avatar

Yusuf Kelebek

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

lost ark demon beast canyon abbysal dungeon rehberi

Lost Ark Abbysal Dungeon mekanikleri hakkındaki ilk yazımıza hoş geldiniz. Öncelikle Tier 1’in ilk Abbysal Dungeon’u olan Demon Beast Canyon mekaniklerinden bahsetmek istiyorum, burada karşımıza Corrupted Vazuela ve Vile Scarkril isimli iki boss çıkıyor, bu iki bossun mekanikleri diğer Abbysal Dungeon’lara nazaran daha basit olduğu için fazla derine inmek istemiyorum fakat yine de öne çıkan mekanikleri sizlere anlatmak isterim.


CORRUPTED VAZUELA


Şarj Saldırısı

Corrupted Vazuela’nın ilk saldırısı şarjlanarak yuvarlanan bir saldırı yapar, bu saldırıyı ne tarafa doğru yapacağı çok basit olup hazırlık süreci kısmen uzun olduğu için rahatlıkla bu saldırısından kaçınabilirsiniz.

Zıplama Saldırısı

Bir diğer mekanik zıplama saldırısıdır, Corrupted Vazuela’nın ilerisinde zıplayacağı alanı göreceksiniz öncelikle bu alan içerisinde kalmamaya çalışın ve Corrupted Vazuela buraya zıpladıktan hemen sonra zıpladığı alan dışında dış tarafa doğru bir saldırı yapar yani zıpladığı alandan kaçtıktan hemen sonra tekrardan Corrupted Vazuela’nın yanına giderek bu ikinci hasardan kurtulabilirsiniz.

Kan Havuzu

Corrupted Vazuela’nın en önemli mekaniğine geldik,  Corrupted Vazuela bir oyuncu hedef alır ve oyuncunun üstünde hedef işareti çıkar ve bir süre sonra patlayarak yerde kan havuzu bırakır, bu oyuncu savaş alanının uzak bir yerine giderek bu kan havuzunu oraya bırakmalıdır ki savaş alanında hatayla bu alana girerek hasar yenmesin. Aşağıdaki GIF’te Corrupted Vazuela’nın arkasında kalan oyuncu işaretli ve gördüğünüz gibi savaşın dışında kalan bir bölüme kan havuzunu bırakarak savaşa tekrar katılıyor.


VILE SCARKRIL

Işınlanma Saldırısı

Vile Scarkril hızlı mekaniklere sahip fakat kolay bir bossttur, ilk mekaniğinde yakın bir noktaya ışınlanarak ışınlandığı yere hızlı bir hasar verir.

İşaret Saldırısı

Vile Scarkril’in bir diğer mekaniği rastgele oyucuları işaretler ve işaretli oyuncular çevresindeki arkadaşlarına bir süre sonra hasar verir, bu yüzden işaretli olan oyuncular birbirlerinden uzak oynaması gerekir.

Orb Mekaniği

Vile Scarkril’in son mekaniğini toplam hasarınız çok çok az olmadıkça genellikle görmezsiniz fakat yeterli hasarınız yoksa bir süre sonra Vile Scarkril mod değiştirerek haritanın dört tarafına orb bırakır, buradaki orbları Vile Scarkril’e yok ettirmeniz gerekmektedir. Bunun için tüm oyuncular sıra sıra tüm orbları beraber dolaşarak Vile Scarkril’i bu orblara ışınlatmaları gerekir, Vile Scarkril yanınıza ışınlandığında orbu yok edecektir fakat o alana yüksek hasar bırakacaktır bu yüzden ışınlandığı gibi hızlıca dodge atarak diğer orba gitmelisiniz.


Lost Ark Demon Beast Canyon Abbysal Dungeon Rehberi yazımızın sonuna geldik!

Lost Ark Demon Beast Canyon Abbysal Dungeon Rehberi yazımızın sonuna geldik, Demon Beast Canyon Lost Ark’ın ilk Abbysal Dungeon’u olduğu için oldukça basit mekaniklere sahiptir ve saldırılardan kaçınarak rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Rehberimizle alakalı yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından yapabilir, farklı bir konuda bizimle iletişime geçmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz, iyi oyunlar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.